Magnet tasarım çalışmamız

Özfırat pide için yapmış olduğumuz 8 cm x 5 cm ölçülerinde özel kesim magnet çalışmamızı müşteriize teslim etmiş bulunmaktayız. side size özel magnet tasarımları ile müşterilerinize reklamlarınızı yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MAGNET TASARIMLARI NASIL YAPILIR ?

Magnet; firmanızı yansıtan ve sizi temsil eden bir tür reklam aracıdır. Magnet üzerinde genelde firma bilgisi , adresi, firma sloganına dair bilgiler bulunur. Hemen hemen herkesin özellikle buzdolabının üzerinde bir magnet vardır. Örnek görseli ekte görebilirsiniz. Yemekten ,tesisata, kadar her firmada olan bir reklam aracıdır. Hepimizin elinin altında vardır Diyebiliriz. Peki bu harika ürünün tasarımını hiç merak ettiniz mi?

Bu tür ürün tasarımlarını vektörel program olan “Adobe İllustrator” programında yapmanızı tavsiye ediyoruz. Baskı da hiç bir sorun yasamazsınız. Programınızı açıp file>new menüsünden yeni sayfa açıyoruz istediğiniz ölçüde açıp image mode kısmını CMYK yapmanız gerekiyor. Sorunsuz bir baskı rengi CMYK olarak ayarlıyoruz.

Aynı sayfada blend menüsünü göreceksiniz. Blend; kesim payı demektir bu payı vermesseniz tasarladığınız ürün üzerinden kesim yapılır.
Minumum kesim payını cm ve mm cinsinden veriyoruz eğer ölçünüzü cm olarak açtıysanız mm olarak açtıysanız 0,3cm -3mm
Eğer önlü arkalı sayfa yapacaksınız seçeneklerden colums kısmını 2 yapıyoruz. Magnet tasarımları genelde yatay olur. Yine aynı sayfa üzerinde sayfa simgesi göreceksiniz yatay-dikey seçeneğinden yatayı işaretleyip, aşağıda ok seçeneğine tıklayarak sayfamız açılıyor.

Buradan sonra iş tasarım yapmaya kalıyor. Firma bilgilerinizi, logosu ,sloganı, yaptığı işleri girdikten sonra tasarımınızı kaydediyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir